NIEDZIELA, 10 LISTOPADA
SPINDAY W LABORATORIUM WYOBRAŹNI
SMOG I MIKROPLASTIK- PLAGA  XXI WIEKU?

Laboratorium Wyobraźni już po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej akcji SPiNday organizowanej przez Stowarzyszenie Społeczeństwo i Nauka. Wydarzenie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki. W ramach tego specjalnego wydarzenia Laboratorium Wyobraźni przygotowało coś szczególnego!

Smog i mikroplastik – to słowa, które ostatnio coraz częściej są na ustach ludzi, którzy z niepokojem patrzą na przyszłość naszej planety. Są nieodłączną częścią naszego życia – ale co tak naprawdę o nich wiemy? Czym są? Jak powstają? Jak działają na nasz organizm? I jak możemy zmniejszyć ich ilość w środowisku? Na te i wiele innych pytań udzielimy odpowiedzi w trakcie naszych warsztatów „Smog i mikroplastik – plaga XXI wieku?”

Temat kierujemy głównie do osób dorosłych, jednak jak zawsze, zapraszamy do nas wszystkich!

Partnerem wydarzenia Smog i mikroplastik- plaga XXI wieku? została firma DRON.edu.pl, której oddział ma swoją siedzibę w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym, dzięki czemu w trakcie wydarzenia eksperci z firmy DRON.edu.pl przedstawią metody pomiaru zanieczyszczeń powietrza z wykorzystaniem Bezzałogowych Systemów Latających oraz systemu Nosacz II. Ponadto poznamy wyniki pomiarów na terenie Miasto Poznań! Przy dobrych warunkach atmosferycznych odbędzie się również pokaz systemu BSP + Nosacz II w akcji wraz z symulacją wykonywania pomiaru.

W trakcie, kiedy dorośli będą w praktyce poznawać źródła zanieczyszczeń środowiska, obserwować próbki zanieczyszczonych materiałów i poznawać metody ochrony przed szkodliwymi substancjami, by chronić przed nimi siebie i swoje pociechy, dzieci zapraszamy do odkrywania tajników Wystawy Zielonej „Barwy, światło i ruch” oraz do kreatywnego eksplorowania zakamarków swojego mózgu w kąciku łamigłówek i zagadek „Zaplątany umysł”.

Wstęp na warsztaty dedykowane dorosłym (powyżej 18. roku życia) jest bezpłatny, natomiast na warsztaty dla dzieci towarzyszące dorosłym przygotowaliśmy specjalne bilety w cenie 18zł za
2-godzinne zajęcia! Liczba miejsc jest ograniczona.

Udział w wydarzeniu prosimy zgłaszać na adres mailowy zapisy@ppnt.poznan.pl. W wiadomości prosimy podać liczbę osób dorosłych oraz liczbę dzieci, które będą Państwu towarzyszyć. W odpowiedzi na Państwa zgłoszenie zostanie wygenerowany link do płatności za bilety na warsztaty dla dzieci.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: niedziela, 10 listopada
Godzina rozpoczęcia: 15:00
Czas trwania: 2h
Zgłoszenia: zapisy@ppnt.poznan.pl
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!