badaj-title

BADAJ Z NAMI

EKSPERYMENTUJ

OBSERWUJ

ROZWIKŁAJ

EKSPERYMENTUJ

WIRTUALNE LEKCJE

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube, gdzie znajdziecie wiele ciekawych oraz darmowych propozycji filmowych do wykorzystania w klasie, bądź w domu zachęcając najmłodszych do samodzielnego eksperymentowania.

Wirtualne Lekcje – po cykl lekcji z dziedziny przyrody nawiązujący do podstawy programowej.

W naszej playliście „Dla nauczycieli” znajdziecie filmy omawiające piętrową budowę lasu oraz warunki życia w wodzie.

EKIPA LW W AKCJI

Ekipa LW w akcji to filmy popularno-naukowe przygotowane przez pracowników Laboratorium Wyobraźni, prezentujące ciekawe doświadczenia i zjawiska z różnych dziedzin nauki takich jak biologia, chemia czy kognitywistyka. 

E-XPERYMENTARIUM

Cykl E-xperymentarium to dziesięć eksperymentów fizyczno-chemicznych do samodzielnego wykonania.

OBSERWUJ

Przyroda jest blisko!

Skupieniec lipowy, mrówkolew, prosionek – to dziwnie brzmiące nazwy niezwykłych  organizmów, które możesz samodzielnie odnaleźć i poznać w trakcie zwykłego spaceru do parku. Najpierw jednak obejrzyj te filmy i poznaj parę ciekawostek naukowych na ich temat! 

OdkrywaMy Naramowice!

Zapraszamy do udziału w jednym z naszych działań przyrodniczo-ekologicznym! OdkrywaMy Naramowice to projekt skierowany do mieszkańców dzielnicy Naramowice w Poznaniu, ale nie tylko. Dzięki naszemu projektowi możecie odkryć przyrodnicze perełki tej dzielnicy. Wybierzcie się z nami na spacer lub na wyprawę rowerową tą trasą: https://tiny.pl/7pl9d . Odnajdźcie pokazane miejsca. Jeśli zrobicie zdjęcie lub krótki film z tych miejsc prześlijcie je do nas na adres wyobraznia@ppnt.poznan.pl a z otrzymanych materiałów zmontujemy film, który pokaże Wam jak Naramowice widziane są oczami swoich mieszkańców i zwiedzających, jak zmieniają się w zależności od pogody i pory roku.

Kultura codzienności, przyroda i historia

Lockdown nie musi oznaczać nudy, która zagoni nas przed telewizor. Oto propozycja, którą przygotowaliśmy wspólnie z Radą Osiedla Naramowice oraz z Lotaryńską 6: Mirko Domem Kultury. Zapraszamy do eksplorowania dzielnicy Naramowice https://tiny.pl/7vzhv, podczas którego odkryjecie z nami nieznane zakamarki, ciekawe ścieżki i niezwykłe widoki. Do tego wszystko okraszone zostanie niewielką dawką ciekawej historii.

ROZWIKŁAJ

Zaplątany umysł!

Zagadki, labirynty, łamigłówki – jeśli chcesz się sprawdzić w ich rozwiązywaniu to zapraszamy do obejrzenia tego filmu. Czy poradzisz sobie samodzielnie z zadaniami? Daj nam znać w komentarzach pod filmem czy było łatwo!

ak-title

Jeśli podobały wam się zamieszczone tu filmy i chcielibyście więcej tego typu materiałów, prosimy was o komentarze lub opinie na naszym kanale YouTube. A może macie własny pomysł na ciekawy materiał filmowy? Dajcie znać!

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!