Laboratorium Wyobraźni po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „SPiNDay”, organizowaną przez stowarzyszenie „Społeczeństwo i Nauka”.

10 listopada w ramach International Science Center and Science Museum Day w całej Polsce prowadzone będą pokazy naukowe, wykłady i inne aktywności, których tematem wiodącym będzie smog.

W związku z tym w tym dniu Laboratorium Wyobraźni przygotowało coś szczególnego dla naszych gości. 10 listopada o godzinie 16:00 zapraszamy na wyjątkowe warsztaty pt.: „Smog – dużo hałasu o nic?”,  w czasie których przyjrzymy się w jaki sposób powstaje smog „zimowy” (tzw. smog typu Londyńskiego) oraz smog „letni” (tzw. Smog typu Los Angeles). Przeprowadzimy serię eksperymentów prezentujących właściwości smogu, jego wpływ na nasze zdrowie oraz kondycję innych organizmów żywych. Wykorzystując proste doświadczenia, poznamy takie zjawiska jak inwersja termiczna czy powstawanie ozonu troposferycznego. Dowiemy się również, w jaki sposób prostymi metodami możemy zmierzyć zanieczyszczenie powietrza w miejscu naszego zamieszkania oraz jak zminimalizować oddziaływanie smogu na nasze zdrowie.

Dodatkowo można zwiedzić naszą najnowszą ekspozycję na Zielonej Wystawie zatytułowaną „Sięgaj gdzie wzrok nie sięga”. Tematy na niej prezentowanie także zostaną przedstawione z perspektywy wiodącego tematu tego dnia.

W związku ze zbliżającą się nieubłaganie zimą zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tym niezwykle żywo ostatnio dyskutowanym problemem jakim jest smog.

 

Bilety: http://bit.ly/2jcKX9H
#SPiNDay2017

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!