OŚWIECENI PRZEZ CHEMIĘ, czyli weekend specjalny z okazji 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie w Laboratorium Wyobraźni już za nami! Dziękujemy wszystkim Gościom za udział w podróży do przeszłości, która była niezwykłą, rodzinną przygodą. Mieliśmy okazje wspólnie poznać życie i dokonania Marii Skłodowskiej- Curie, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także wziąć udział w warsztatach chemicznych będących świetną okazją do sprawdzenia, czy natura bywa fluorescencyjna i jak samodzielnie zaświecić „kolorowe żarówki” oraz do zrozumienia,  dlaczego niebo podczas Nocy Sylwestrowej rozświetla się tyloma barwami. Ekspozycja na Wystawie Zielonej natomiast stała się dla uczestników wydarzenia nie tylko ciekawym źródłem wiedzy o optyce falowej, ale także obszarem, na którym mogli znaleźć wyjątkowe listy od Marii Skłodowskiej-Curie, które zawierały liczne ciekawostki dotyczące jej życia.
Dziękujemy wszystkim Odkrywcom, którzy tego dnia włączyli się w zabawę i sprawili, że był to naprawdę szczególny weekend w historii Laboratorium Wyobraźni. Każdy uśmiech i każdy okrzyk zachwytu zarówno tych młodszych, jak i tych starszych Gości jest dla nas największym źródłem satysfakcji oraz motywacją do tworzenia kolejnych wyjątkowych weekendów.

 

Dziękujemy również członkom Koła Naukowego Chemików UAM za współpracę, bowiem to dzięki Nim w miniony weekend nasze Experymentarium rozświetliło się tyloma barwami.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!