Absolutna nowość w Laboratorium Wyobraźni, czyli zajęcia dla dorosłych! Zapraszamy Państwa na wykład o charakterze pokazowym na temat:

Smog – prawdy i mity tonące we mgle

W trakcie wykładu skupimy się przede wszystkim na smogu typu londyńskiego, powszechnie występującym w okresie zimowym w polskich miejscowościach. Przeprowadzimy serię eksperymentów prezentujących jego właściwości, wpływ na nasze zdrowie oraz kondycję innych organizmów żywych. Obserwując malownicze gazowe wodospady zrozumiemy zjawisko inwersji termicznej oraz kilku innych procesów atmosferycznych mających wpływ na powstawanie smogu. Przyjrzymy się elementom składowym smogu oraz postaramy się zrozumieć w jaki sposób może on zagrażać naszemu zdrowiu. Zastanowimy się również nad metodami przeciwdziałania i ochrony, które możemy podjąć we własnym zakresie. Zdobyta w trakcie wykładu wiedza pozwoli nam zweryfikować wiele obiegowych haseł i opinii krążących wokół tematu smogu typu londyńskiego. Wspólnymi siłami postaramy się oddzielić obiektywne prawdy od mitów, które często w znaczącym stopniu zaburzają naszą zdolność oceny tego zjawiska. Najważniejszym bowiem hasłem przyświecającym organizatorom jest  dociekliwość i rzetelność  naukowa mająca na celu obiektywną analizę omawianego zjawiska.

Po wykładzie zaprosimy Państwa do zwiedzania naszej Ekspozycji Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga na Wystawie Zielonej, na której odkrywamy przed Państwem różne efekty związane z optyką falową i oddziaływaniem światła z materią. Zabieramy Państwa w niezwykłą wyprawę w rzeczywistość światła, którą na co dzień ignorujemy lub traktujemy jako rzecz całkiem oczywistą.

MIEJSCE: Wystawa Zielona, Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46, budynek A2, wjazd 3

DATA: 10.02.2017r.

GODZINA ROZPOCZĘCIA: 18:00

CZAS TRWANIA: 2h

CENA BILETU NORMALNEGO: 30zł

CENA BILETU ULGOWEGO: 24zł

WIEK UCZESTNIKÓW: 16+

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!