Ferie w Laboratorium Wyobraźni!

W tym roku nie pozwolimy, aby Małym Odkrywcom doskwierała nuda w czasie ferii! W Laboratorium Wyobraźni przez całe ferie będą odbywać się warsztaty i wydarzenia. Wyjątkowo w tym okresie zapraszamy klientów indywidualnych przez cały tydzień, a nie tylko weekendy. Poniżej publikujemy harmonogram atrakcji. Szczegółowy opis warsztatów, pokazów w planetarium i ekspozycji na Wystawie Czerwonej oraz Wystawie Zielonej znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej, a poniżej zamieszczamy opis wydarzeń specjalnych:

  • Lego Opowieści:

Lego Opowieści to warsztaty rozwijające dziecięcą kreatywność, umiejętności językowe i artystyczne Usprawniają umiejętność komunikacji, pisania, sztukę prezentacji oraz współpracy. W trakcie zajęć dzieci nie tylko będą budować ze specjalnych zestawów Lego Story Starter, ale także fotografować i pracować w programie komputerowym umożliwiającym zapis pomysłów. Efektem działań podczas warsztatów będą nie tylko niesamowite konstrukcje – opowieści, ale także komiksy, które powstaną na skutek zapisu wytworów dziecięcej wyobraźni w programie Story Visualizer. Warsztaty będą okazją do doskonałej zabawy, ale także do ćwiczenia umiejętności komunikacji, pisania, sztuki prezentacji oraz współpracy.

Termin: 12 i 19 lutego

Czas trwania: 1,5h

Miejsce: Experymentarium, Wystawa Zielona, Laboratorium Wyobraźni

Wydarzenie dedykowane jest dzieciom w wieku od 5. do 12. roku życia wraz z Opiekunami.

  • Walentynki:

Laboratorium Miłości to warsztaty, podczas który sprawdzimy, czy chemia może być romantyczna. Ponadto udowodnimy, że w naszym Experymentarium można rozwiązywać niejedną miłosną zagadkę. W trakcie warsztatów wcielimy się w detektywów i będziemy rozwiązywać miłosne tajemnice i przygotowywać eliksir miłości. Sprawdzimy, jak zrobić glicerynowe serduszka, a także płonące serca pełne miłości, która się nie wypali.

Termin: 14 lutego

Godziny rozpoczęcia: 12:30; 14:00

Czas trwania: 1h
Miejsce: Experymentarium, Wystawa Czerwona, Laboratorium Wyobraźni
Wydarzenie dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z Opiekunami.

  • Dzień Najmłodszego Odkrywcy:

Pierwszy raz w historii istnienia Laboratorium Wyobraźni tworzymy wydarzenie dedykowane wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat. Dzień Najmłodszego Odkrywcy organizowany jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Z myślą o Najmłodszych Odkrywcach zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Rodzicom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i swobodną zabawę.

Atrakcje:

  1. Experymentarium: Laboratorium Zabawy, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Rodzicami sprawdzą, czy można stworzyć kwadratowe bańki mydlane oraz czy można sprawić, że piłki będą znikać. Ponadto Maluchy sprawdzą, jak zrobić domową piaskownicę, a do domu zabiorą mydełko gniotek, które posłuży zarówno do zabawy, jak i do kąpieli.
  2. Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!
  3. Gra akustyczna Knoocker– w tej części nadal będziemy się zachwycać kolorami, ale także ruchomymi obrazami. Postaramy się skoordynować nasze rzuty piłeczkami w ekran tak, aby złapać kolorowego kota, rozbić balony oraz sprawić, aby na świat przyszły małe dinozaury.

Termin: 23 lutego

Godzina rozpoczęcia: 12:30

Czas trwania: 2h
Wydarzenie dedykowane jest dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z Opiekunami.

pierwszy tydzieńdrugi tydzieńferie- weekendy

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!