Z Tatą dookoła świata i wszechświata, czyli Dzień Ojca w Laboratorium Wyobraźni! W sobotę, 22 czerwca zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, podczas którego poznamy przygody bohaterów książki „Jak tata pokazał mi wszechświat”, odkryjemy świat egzotycznych zwierząt i wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej. 


Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj… czyli laboratoryjne spotkanie z książką:  „Jak tata pokazał mi wszechświat ”

 

Laboratorium Wyobraźni oraz Wydawnictwo Zakamarki mają przyjemność zaprosić na warsztaty specjalne w ramach cyklu „Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj… czyli laboratoryjne spotkania z książką”, które pozwalają doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni. Z okazji Dnia Ojca zabierzemy Was w wyjątkową podróż do świata fascynującej literatury dziecięcej, interesujących zwierząt egzotycznych, a także zadziwiających zjawisk kosmicznych.

  • Posłuchaj, poczytaj: Książka „Jak tata pokazał mi wszechświat” autorstwa U. Stark i E. Erikson w poruszający sposób ukazuje piękno mikro- i makrokosmosu. Inspiruje do odkrywania, zadawania pytań, szukania odpowiedzi. Uczy uważności na rzeczy na pozór zwyczajne. Pokazuje także, jak ważne jest rodzinne poznawanie świata i udowadnia, że najmłodsi potrafią być bardzo zaangażowanymi obserwatorami, którzy analizują i wyciągają bardzo trafne wnioski.
  • Poeksperymentuj w świecie: Czy godzina wystarczy, aby odkryć Madagaskar, Filipiny, Afrykę, Kambodżę i Wietnam oraz poznać ich mieszkańców? W Laboratorium Wyobraźni wszystko jest możliwe! Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia przyrodnicze, podczas których poznamy zwierzęta z różnych zakątków świata. Na zajęciach zagoszczą mieszkańcy Małego zoo w centrum Poznania m. in. olbrzymie ślimaki afrykańskie, karaczany madagaskarskie czy straszyki filipińskie. Będziemy mogli nie tylko zobaczyć te zwierzęta, ale także poznać ich dietę, sposoby na przetrwanie oraz warunki, w jakich żyją. 
  • Poeksperymentuj we wszechświecie: Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 22 czerwca
Godzina rozpoczęcia: 10:00, 11:30, 13:00
Czas trwania: 2,5h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-06-22

Zajęcia dedykowane  dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!