Wraz z nadejściem kwietnia rozpoczynamy przygotowania do Wielkanocy! W tym roku warto zrobić to także w formie zabawy, bo w Laboratorium Wyobraźni udowodnimy, że w te Święta mają także dużo wspólnego z… chemią i robotyką!

SOBOTA, 6 kwietnia

Dzień Najmłodszego Odkrywcy
Wydarzenie dedykowane dla najmłodszym Gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli… Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólnie odkryjemy świat nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed nami wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkamy się w sobotę, 6 kwietnia.

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

 

Atrakcje:

  • Experymentarium: Laboratorium z JAJEM dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami poszukają odpowiedzi na bardzo ważne pytanie: co było pierwsze: jajko czy… jajko? Sprawdzimy, czy jajka potrafią pływać, jak odróżnić jajko ugotowane od surowego (bez rozbijania!) i jak wyglądałyby jajka, gdyby nie miały skorupki!
  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej:Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

 

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 6 kwietnia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-04-06

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

 

POJEDYNCZE ATRAKCJE:

  • Experymentarium: Laboratorium z JAJEM

Co było pierwsze: jajko czy… jajko? Młodzi Odkrywcy, u nas w Laboratorium same jaja! Jeżeli chcecie być mądrzejsi od kury i nie chcecie, żeby obchodzić się z Wami, jak z jajkiem, to zapraszamy do nas! Dowiecie się, czy jajka potrafią pływać, jak odróżnić jajko ugotowane od surowego (bez rozbijania!) i jak wyglądałyby jajka, gdyby nie miały skorupki!

 

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.
Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2
Termin: sobota, 6 kwietnia
Godzina rozpoczęcia: 13:00, 14:30, 16:00
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-04-06

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

NIEDZIELA, 7 kwietnia

POJEDYNCZE ATRAKCJE:

  • Experymentarium: W poszukiwaniu wielkanocnego zająca
    Zająca można gonić, łapać, złapać, a teraz także… zbudować! Przed nami wielka przygoda pod znakiem klocków Lego i… Wielkanocy! Sprawdzimy, czy czujnik ruchu przyda się zającowi do    kicania oraz czy do czegoś przyda mu się czujnik przechyłu. Pójdą w ruch klocki, mechanizmy i dziecięca wyobraźnia! Zajęcia będą znakomitą okazją do rodzinnej integracji, ale także        przyczynią się do wspomagania nauki programowania oraz zrozumienia podstawowych zagadnień robotyki.

 

  • Ekspozycja: Kątem oka
    Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność?  Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie na naszej najnowszej ekspozycji czasowej „Kątem oka”. Wybierzcie się z nami w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po naszej ekspozycji dowiecie się, czy powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Nasza najnowsza ekspozycja pomoże Wam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy naszych eksponatów.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: niedziela, 7 kwietnia
Godzina rozpoczęcia: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-04-07

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!