Pierwszy weekend listopada z pewnością na długo zapisze się w historii Laboratorium Wyobraźni! W sobotę odkryjemy wnętrze komórki oraz sprawdzimy, jak działa kino 3D. Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ewą Stokłosą, która odkryje przed nami nie tylko sekrety Wszechświata, ale opowie nam również o tym, jak wygląda pisanie książki i co jest najtrudniejsze w tworzeniu opowieści dla dzieci.

 

SOBOTA, 2 listopada
POJEDYNCZE ATRAKCJE (do wyboru):
  • Experymentarium: Podróż w głąb komórki

Czy wiesz, czym jest DNA i gdzie się znajduje? Jakie pełni funkcje? Czym naprawdę jest komórka? Aby zobrazować zagadnienia związane z DNA, najpierw zbudujemy model komórki. Samodzielne wykonanie modelu pomoże dzieciom i dorosłym zrozumieć, czym jest komórka, jakie procesy w niej zachodzą i czym różnią się komórki budujące rośliny od tych budujących ciało człowieka. Ponadto podczas zajęć uczestnicy poznają podstawową terminologię z zakresu genetyki – między innymi dowiedzą się, czym jest kariotyp, chromosom oraz gen. Po tych zajęciach wszyscy już będą wiedzieli, dlaczego można mieć oczy po mamie, a nos po tacie!

  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej: Barwy, światło i ruch

Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem „stroboskop”? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji „Barwy, światło i ruch” z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

 

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 2 listopada
Godzina rozpoczęcia: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-11-02
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

NIEDZIELA, 3 listopada

 

Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj… czyli laboratoryjne spotkanie z autorką książki „Głowa do góry”

Zapraszamy na wyjątkową odsłonę warsztatów realizowanych w ramach z cyklu „Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj…”, które pozwalają doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni. Tym razem serdecznie zapraszamy na pierwsze w historii Laboratorium Wyobraźni spotkanie autorskie z Ewą Stokłosą, dla której kosmos nie ma żadnych tajemnic i której żadne pytania o planety, komety i gwiazdy nie są straszne.

  • Posłuchaj, poczytaj: Tym razem poznamy przygody Basi i Stefka, którzy postanowili odkryć tajniki Wszechświata wraz ze swoją ciocią astronomką! Fragmenty książki „Głowa do góry” przeczyta nam sama autorka, Ewa Stokłosa. Dzięki przygodom Basi i Stefka, dowiemy się, jak rozpoznawać gwiazdozbiory, jak powstają planety oraz czym są pory roku. Autorka książki nie tylko wprowadzi nas w świat bohaterów książki, ale także zdradzi nam sekrety pisania tej niezwykle ciekawej historii!
  • Poeksperymentuj: Sekrety gwiazd i gwiazdozbiorów- pokaz w Planetarium
    Pora zatrzymać się na chwilę, unieść głowę do góry i… bacznie obserwować niebo! Jednak wcześniej warto dowiedzieć się czegoś więcej o Wszechświecie. W naszym cyfrowym Planetarium przygotujemy się do obserwacji astronomicznych. Nauczymy się rozpoznawać gwiazdy i gwiazdozbiory. Dowiemy się, czym są mgławice i jak wielki jest kosmos. Odkryjemy także, jak wygląda Układ Słoneczny.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: niedziela, 3 listopada
Godzina rozpoczęcia: 10:00 i 12:00
Czas trwania: 2h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-11-03
Zajęcia dedykowane  dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!