Podczas nadchodzącego weekendu wyjątkowo zapraszamy na warsztaty dla klientów indywidualnych wyłącznie w niedzielę. Przygotowaliśmy na ten dzień coś specjalnego! Przed nami premiera nowych warsztatów w naszym Experymentarium, podczas których poznamy lodowe królestwo i rządzące nim prawa.

SOBOTA, 14 grudnia

Laboratorium Wyobraźni będzie NIECZYNNE dla klientów indywidualnych.

NIEDZIELA, 15 grudnia
POJEDYNCZE ATRAKCJE (do wyboru):
  • Experymentarium: Lodowe królestwo

Przed nami zimowa przygoda w krainie śniegu i lodu! Lodowe królestwo to niezwykła kraina, która rządzi się własnymi prawami, które będziemy badać eksperymentalnie w trakcie warsztatów. Stworzymy sztuczne kryształy, na przykładzie których postaramy się zrozumieć zachowanie lodu. Sprawdzimy, dlaczego lód unosi się na wodzie i jakie ma to znaczenie dla zimujących roślin i zwierząt. Zbadamy również, co to jest struktura krystaliczna i jaki ma ona związek ze zmianami zachodzącymi w przyrodzie w okresie zimowym. Sprawdzimy też, co wspólnego mają ze sobą kryształy lodu i opadające z drzew liście.

  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej „Barwy, światło i ruch”

Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem „stroboskop”? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji „Barwy, światło, ruch” z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: niedziela, 15 grudnia
Godzina rozpoczęcia: 13:30, 15:00
Czas trwania: 1h
Bilety:  https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-12-15
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!