Przed nami kolejna odsłona cyklu „PO GODZINACH… Laboratorium Wyobraźni dla dorosłych”. Tym razem zapraszamy na zajęcia terenowe: Survival dla domowych pryków, czyli zajęcia terenowe dla dorosłych. Na survivalową wyprawę zaprasza dr inż. Tomasz Zgoła z Laboratorium Wyobraźni PPNT.

Wiemy, jak się czujesz… Po miesiącach COVIDowej izolacji masz wrażenie, że warstwa podskórnego tłuszczu upodabnia Cię do niedźwiedzia szykującego się do snu zimowego. Twoja aktywność to codzienna trasa łóżko-kanapa-lodówka. Czas coś z tym zrobić! Mamy dla Ciebie propozycję, która nie tylko obudzi w Tobie potrzebę wyjścia z tego fatalnego schematu, ale też będzie bezpieczna!

Zapraszamy Cię do udziału w outdoorowym survivalu. Wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa (mała grupa, maseczki i zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami obowiązkowe), ale połączone z niestandardową aktywnością, rozbudzającą na nowo Twoje rozleniwione kwarantanną zmysły. W trakcie naszego wypadu podejdziemy do tematyki survivalu nieco bardziej od strony naukowej. Oczywiście, będą też typowe techniki survivalowe. Skoro już czujemy się jak spasione niedźwiedzie, to zbudujemy sobie przytulną survivalową gawrę z tego, co znajdziemy na odludziu, rozpalimy ognisko z niczego, dowiemy się, jak regulować termikę ciała w skrajnych sytuacjach oraz jak poruszać się bez mapy. A wszystko to poznamy z pewnym zacięciem naukowym, dowiemy się nie tylko „jak”, ale też „dlaczego”. Zapraszamy!

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe
Miejsce: start przed Wystawą Zieloną Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/B2, a następnie piesza wycieczka w okolice terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Informacja dla zmotoryzowanych: zapewniamy bezpłatny, zamknięty parking na terenie PPNT.
Termin: sobota, 30 maja
Godzina rozpoczęcia: 18:00
Czas trwania: 2,5h
Bilety (dostępne wyłącznie online): https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=24&data=2020-05-30 
Zajęcia dedykowane dla osób od 18. roku życia.

 

WAŻNE!
Prosimy zadbać o ubiór adekwatny do wycieczki terenowej, momentami w miejscach podmokłych i stromych: przede wszystkim wygodne buty. Wskazane są również długie spodnie i kurtka przeciwdeszczowa/peleryna na wszelki wypadek.

 

Zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzy w grupach liczących maksymalnie 12 osób. Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi będziemy zachowywali 2-metrowe odstępy między uczestnikami/rodzinnymi grupami uczestników. Oczywiście, maseczki będą niezbędnym trybutem w trakcie zajęć.

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!