Przed nami ostatnia wakacyjna sobota, więc warto przy tej okazji dowiedzieć się… co w trawie piszczy! W sobotę, 31 sierpnia zapraszamy na ostatnie wakacyjne warsztaty w Laboratorium Wyobraźni! Przed nami przyrodnicze warsztaty w Experymentarium, podróż po przestrzeni kosmicznej w Planetarium oraz odkrywanie barwnych stanowisk interaktywnych na ekspozycji „Barwy, światło i ruch”.

Szczegółowy harmonogram:
SOBOTA, 31 SIERPNIA
PAKIET PEŁNY:
  • Experymentarium: Pytamy żuka co piszczy w trawie

W trakcie warsztatów będziemy odkrywali powiązania pomiędzy różnymi organizmami oraz ich otoczeniem. Wspólnymi siłami zbudujemy piramidę troficzną, którą wykorzystamy, aby dowiedzieć się, co może się stać, gdy znikną ptaki lub gdy zabraknie dżdżownic w ziemi. Poznamy niezwykłe organizmy zwane porostami, które pomogą nam się dowiedzieć, czy oddychamy czystym powietrzem.

  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej: Barwy, światło i ruch

Co to jest widzenie 3D? Jak wytwarza się zdjęcia anaglifowe? Co kryje się pod pojęciem „stroboskop”? Na czym polega proces tworzenia się tęczy w przyrodzie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na interaktywnych stanowiskach naszej najnowszej Ekspozycji! Poprzez eksperymenty dowiecie się wiele o barwach, kinie, fotografii i złudzeniach optycznych. Eksplorowanie Ekspozycji „Barwy, światło, ruch” z pewnością będzie ciekawym doświadczeniem dla wszystkich fanów kina i elektroniki, ale także dla laików, którzy będą mogli się przekonać, że zjawiska fizyczne mogą być tłumaczone w niezwykle atrakcyjny i obrazowy sposób.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 31 sierpnia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 3h
Bilety: https://bilety-wyobraznia2.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-08-31
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

POJEDYNCZE ATRAKCJE:
  • Experymentarium: Pytamy żuka co piszczy w trawie
  • Ekspozycja na Wystawie Zielonej: Barwy, światło i ruch
  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 31 sierpnia
Godzina rozpoczęcia: 13:30, 15:00
Czas trwania: 1h
Bilety:  https://bilety-wyobraznia2.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-08-31
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!