Laboratorium Wyobraźni we współpracy z Fundacją Słowo i Kropka oraz Wydawnictwem Zakamarki mają przyjemność zaprosić na kolejne wydarzenie w ramach najnowszego cyklu warsztatów, które pozwalają doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni.

W sobotę, 22 września spotkamy się z wyjątkowymi przyjaciółmi Kajtkiem i Tosią, bowiem zapraszamy na spotkanie z książką „Kajtek i Tosia” autorstwa J. i T. Wieslander, podczas którego posłuchamy przygód przyjaciół czytanych przez znakomitych lektorów, a następnie będziemy budować, układać, wymyślać i łączyć.

W programie:

  • Posłuchaj, poczytaj, czyli spotkanie z bohaterami książki „Kajtek i Tosia” autorstwa J. i T. Wieslander. Usiądziemy wygodnie na poduszkach i poznamy przygody wyjątkowych przyjaciół czytane przez znakomitych lektorów.
  • Poeksperymentuj, czyli warsztaty LEGO Opowieści, w trakcie których zainspirowani przygodami Kajtka i Tosi będziemy budować ze specjalnych zestawów Lego Story Starter, ale także fotografować i pracować w programie komputerowym umożliwiającym zapis pomysłów. Efektem działań podczas warsztatów będą nie tylko niesamowite konstrukcje – opowieści, ale także komiksy, które powstaną na skutek zapisu wytworów dziecięcej wyobraźni w programie Story Visualizer. Warsztaty będą okazją do doskonałej zabawy, ale także do ćwiczenia umiejętności komunikacji, pisania, sztuki prezentacji oraz współpracy.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni (budynek  B)

Godzina rozpoczęcia: 10:00,12:30 i 15:00

Czas trwania: 2h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=28&data=2018-09-22

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!