Tym razem przedstawiamy ofertę dla wszystkich, którzy szukają pomysłu na nietuzinkową randkę! Laboratorium Wyobraźni w tym roku postanowiło sprawić, żeby chemię do nauki poczuły nie tylko dzieci, ale również dorośli!  Zapraszamy na warsztaty dla osób od 16. roku życia, podczas których poruszymy wiele zagadnień fizycznych i astronomicznych, odpowiemy na nurtujące pytania i poeksperymentujemy. Będzie naukowo, ale i romantycznie, bo przecież w okolicy walentynek warto pamiętać, że miłość to baaardzo naukowy temat! ♥

 

SOBOTA, 16 lutego

 

PAKIET DWUGODZINNY:

  • Experymentarium: Z miłości do elektryczności

Jak powszechnie wiadomo, w miłości czasem podążamy z prądem, a czasem pod prąd! Skoro w miłości i w elektryczności dużo mówimy o napięciu i przyciąganiu, to… Pora więc poeksperymentować w tym temacie! W ruch pójdą magnesy, baterie i diody. Na warsztatach skonstruujemy pociąg (do) miłości, sprawdzimy, czy da się oświecić serce oraz zbudujemy żarówkę! Na warsztatach znakomicie odnajdą się bujający w obłokach romantycy, jak i twardo stąpający po ziemi inżynierowie.

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywną ekspozycję odkryjemy w zupełnie niecodzienny sposób! Sprawdzimy, czy kompas jak serce potrafi nas dobrze pokierować, o co chodzi w przyciąganiu oraz czy prawdziwa jest zasada, że tyle energii, ile w coś wkładamy, tyle otrzymujemy z powrotem. W ramach próby miłości będziemy konkurować w quizie i sprawdzimy, kto najlepiej potrafi oszacować wiek drzewa. Na koniec w specjalnym pomieszczeniu nazywanym CIEMNIĄ sprawdzimy, czy nasza twarz pasuje do twarzy osoby, którą kochamy, jakie kolory powstają z koloru czerwonego oraz jak powstaje tęcza, którą tak często widzą zakochani.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2
Termin: sobota, 16 lutego
Godzina rozpoczęcia: 17:30
Czas trwania: 2h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=24&data=2019-02-16

Wydarzenie dedykowane osobom od 16. roku życia.

 

NIEDZIELA, 17 lutego

 

SERCE NA PLUTONIE- POKAZ W PLANETARIUM DLA DOROSŁYCH

Serce na Plutonie

Czy może być coś bardziej romantycznego niż gwiazdy? Ileż romantycznych historii skończyłoby się niepowodzeniem, gdyby nie wspólne podziwianie nieba? W Laboratorium Wyobraźni znakomicie zdajemy sobie sprawę z tego, że warto patrzeć w niebo! Sprawdzimy, co wspólnego ma mgławica z miłością oraz czy planety mogą mieć serce. Podczas sensu wyruszymy w Kosmos, odkryjemy wiele tajemnic i przekonamy się, czy to prawda, że zakochani wszędzie widzą serca.

Miejsce: start na Wystawie Czerwonej Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2
Termin: niedziela, 17 lutego
Godzina rozpoczęcia: 16:30
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=24&data=2019-02-17

Wydarzenie dedykowane osobom od 16. roku życia.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!