Wracamy po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią. Czas ten spędzaliśmy głównie tworząc dla Was treści multimedialne, będące wirtualną kontynuacją naszej działalności.

W ostatnim okresie przygotowaliśmy dla Was 67 filmów popularno-naukowych w tym dwie wirtualne lekcje cieszące się bardzo dużą popularnością. Do tego przygotowaliśmy kilka filmów o tematyce naukowej na zamówienie zarówno dla Kolorowego Uniwersytetu jak również dla Gminy Nekla i Nekielskiego Ośrodka Kultury. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że ta forma popularyzowania nauki jest dla nas bardzo ważna gdyż również przyciąga Waszą uwagę.

Dodatkowo przeprowadziliśmy kilka lekcji on-line, w czasie których wykonywaliśmy doświadczenia z uczniami oraz dyskutowaliśmy na wiele ważnych tematów dotyczących szczególnie środowiska i zmian klimatycznych. Okazało się, że dla wielu młodych ludzi są to ważne tematy, na które chcieliby mieć wpływ.

Doświadczenie, które wynieśliśmy z tej pandemii jest większe niż początkowo zakładaliśmy. Stało się ono dla nas na tyle ważne, że postanowiliśmy wykorzystać je do stworzenia oferty Laboratorium Wyobraźni na nowo.

Chcemy być dla Was otwarci nie tylko w sposób fizyczny ale także „internetowo”. Zamierzamy nadal tworzyć interesujące filmy czy lekcje wirtualne, które ułatwią Wam zapoznawanie się z tematami poszczególnych przedmiotów w szkole.

Wiemy, że dla niektórych szkół przyjazd do nas nie jest łatwym przedsięwzięciem więc może zamiast realnie spotkajmy się wirtualnie jednak w czasie rzeczywistym. Dla grup zainteresowanych tą formą kontaktu przygotowaliśmy specjalną ofertę w zakładce „Oferta”.

Wiedząc, jak żywo interesujecie się niektórymi tematami, szczególnie tymi, które dotyczą naszej planety, przygotowaliśmy dla Was, dla Waszych klas czy szkół projekty stricte naukowe, które chcielibyśmy z Wami realizować. Więcej na ich temat znajdziecie w zakładce „Oferta-projekty edukacyjne”.

W związku z tym, że aktualna przestrzeń naszego centrum nauki jest zbyt mała aby przyjmować całe klasy bez naruszania przepisów reżimu sanitarnego postanowiliśmy przygotować dla Was ofertę na świeżym powietrzu. Szczegóły oferty znajdziecie TUTAJ.

Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą nową ofertą. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!