W Laboratorium Wyobraźni PPNT marzec przywitamy… barwnie! Przed nami zupełnie nowe warsztaty w Experymentarium, które pozwolą odkryć tajniki mieszanin oraz zajęcia na interaktywnej ekspozycji tłumaczącej zagadnienia fizyczne. Przed nami barwne zamieszanie z naukowym akcentem!

Pojedyncze atrakcje (do wyboru):
  • Experymentarium: Mieszaniny bez tajemnic

Zupełnie nowe zajęcia w Experymentarium, podczas których odkryjemy tajniki mieszanin. Czym są mieszaniny? Jakie są ich rodzaje? Czy zmieszane składniki można rozdzielić? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w trakcie wykonywania barwnych eksperymentów! Każdy z nas próbował kiedyś zmieszać ze sobą niebieską i żółtą farbkę w taki sposób, aby powstała zielona mieszanina, ale czy komuś udało się z tej zielonej mieszaniny wydobyć jej składniki? Przed nami wielkie wyzwanie! Sprawdzimy także, co wspólnego ma prąd z kolorami oraz jak kreda i bibuła pomagają w eksperymentowaniu. Przed nami barwne zamieszanie!

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej:

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2
Termin: niedziela, 1 marca
Godzina rozpoczęcia: 10:30, 12:00, 13:30
Czas trwania: 1h
Bilety:  https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2020-03-01
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!