Mamy zabawy- zabawy Mamy, czyli Dzień Matki w Laboratorium Wyobraźni! Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z Mamami do wspólnego eksperymentowania. W trakcie zajęć nie tylko będziemy się znakomicie bawić, ale także przygotujemy wyjątkowe laurki dla Mam, aby podziękować im za wszystko, co dla nas robią.

 

Dzień Najmłodszego Odkrywcy z Mamą!

Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli… Dzień Najmłodszego Odkrywcy z Mamą! Wspólnie odkryjemy świat nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed nami wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkamy się w sobotę, 25 maja, aby wspólnie świętować przypadający na 26 maja Dzień Matki.

Atrakcje:

  • Experymentarium: Laboratorium Zabawy z Mamą dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Mamami zrobią kolorowe bomby kąpielowe, które przydadzą się zarówno w pełnych przygód kąpielach dzieci, jak i w relaksujących kąpielach Mam. Sprawdzimy, czym jest piasek kinetyczny i jak można się nim bawić. Na zajęciach przygotujemy także wyjątkowe laurki dla Mam, aby podziękować im za wspaniałą zabawę!
  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 25 maja
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-05-25

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

 

POJEDYNCZE ATRAKCJE:

  • Experymentarium: Laboratorium Zabawy z Mamą

Najlepszym towarzyszem każdej zabawy jest… MAMA! Z okazji zbliżającego się Dnia Matki zapraszamy do naszego Laboratorium Zabawy z Mamą, gdzie wspólnie odkryjemy nowe pomysły na zabawe. Odkryjemy kwadratowe bańki mydlane, sprawdzimy, czy w domu można zrobić piaskownicę oraz przygotujemy specjalne laurki dla Mam, żeby podziękować im za wspólną zabawę.

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części.W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2
Termin: sobota, 25 maja
Godzina rozpoczęcia: 13:00, 14:30
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-05-25

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!