Przedświąteczną sobotę warto spędzić w rodzinnym gronie, więc zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni! Gwarantujemy, że nasze przygotowania do Świąt są wolne od sprzątania i gotowania. W zamian oferujemy warsztaty, które będą znakomitą okazją do zabawy w rodzinnym gronie.

 

SOBOTA, 22 GRUDNIA

Laboratorium Świętego Mikołaja na Wystawie Czerwonej

Najpiękniej pachnące i przynoszące najwięcej radości (i prezentów) Święta już tuż, tuż! Drodzy Odkrywcy, czy równie niecierpliwie, jak my czekacie na pierwszy śnieg? Zapraszamy do naszego Laboratorium, gdzie powstają śnieżne glutki (które zabierzecie ze sobą!); bałwany nie topią się, lecz rozpuszczają; twardy lód można nauczyć pływać, a gipsowe prezenty tworzy własnymi siłami! Poczujcie prawdziwą magię Chemicznych Świąt!

Miejsce: Experymentarium na Wystawie Czerwonej, Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 22 grudnia
Godzina rozpoczęcia: 11:0012:30, 14:00
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=21&data=2018-12-22

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.
Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2
Termin: sobota, 15 grudnia
Godzina rozpoczęcia: 11:00. 12:30, 14:00
Czas trwania: 1h
Bilety:https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=21&data=2018-12-22
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

W niedzielę, 23 grudnia Laboratorium Wyobraźni będzie nieczynne.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!