Dzień Ojca w Laboratorium Wyobraźni

Bycie Ojcem to ogromne wyzwanie! Na co dzień Ojcowie pomagają odkrywać dzieciom świat i pokazują, że życie jest niezwykle barwną przygodą. Z okazji przypadającego na 23 czerwca Dnia Ojca chcemy wyręczyć Ojców w tym jakże trudnym zadaniu!  Zapraszamy wszystkich Ojców, aby razem ze swoimi pociechami przeżyli niezwykłą naukową przygodę! W każdej przygodzie niezbędny jest bohater, a Bohaterami w tym Dniu będą dla nas oczywiście Ojcowie!

SURVIVALOWA PRZYGODA Z TATĄ!
Co zrobić, by przetrwać zimną noc pod gwiazdami? Jakie umiejętności należy posiadać, aby ochronić się przed hipotermią i odwodnieniem? Jakie rośliny i zwierzęta mogą zagrażać w trakcie wędrówek pośród gór i lasów?  Przed nami niezwykła wyprawa do świata natury, która pozwoli nam znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań, poznać tajniki sztuki przetrwania, a także nacieszyć się bliskim spotkaniem z roślinami i zwierzętami. Podczas survivalowej przygody z Tatą spróbujemy wspólnie odkryć zapomniane sekrety rozpalania ognia „z niczego”, budowania schronienia, które zapewni nam ciepło czy orientacji w terenie bez użycia GPS i smartfona. Dowiemy się, dlaczego nie możemy pić słonej wody, jak zachowywać się w obecności dużych zwierząt leśnych i drapieżników, a także które rośliny są jadalne.

Survivalowa przygoda z Tatą to znakomita okazja, żeby nauczyć się przetrwania w każdych warunkach, a także żeby zacieśnić więzi rodzinne!

Ze względu czas trwania zajęć, w trakcie wyprawy przewidujemy 15-minutową przerwę, podczas której strudzeni Odkrywcy będą mogli na chwilę usiąść, żeby odpocząć i uzupełnić zapasy energii. Zachęcamy więc do zabrania koców, przekąsek i napojów.

Każdy survival wymaga odpowiedniego przygotowania, więc prosimy pamiętać o odpowiednim stroju- długie spodnie, wygodne buty, nakrycia głowy i kurtki w plecakach będą bardzo przydatne!

W przypadku bardzo złych warunków atmosferycznych, zostaną przeprowadzone alternatywne warsztaty w namiocie na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe

Miejsce: start na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B), a następnie w bliskiej okolicy terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Godzina rozpoczęcia: 10:00 i 12:45

Czas trwania: 2h 15 min

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=27&data=2018-06-23

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

RAZEM Z TATĄ SIĘGAJ, GDZIE WZROK NIE SIĘGA!

  • Zwiedzanie ekspozycji „Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga”– to już ostatnia szansa, żeby odkryć fascynujący świat optyki falowej w Laboratorium Wyobraźni! 23 czerwca razem z Tatą obejrzycie film w niewidzialnym kinie, a także poobserwujecie taniec laserowych plamek. Zobaczycie również ukryte na banknotach rysunki,  a na koniec… spróbujecie zmierzyć się z niezwykle trudnym zadaniem, jakim jest pokonanie alarmu!
  • Platforma interaktywna BIG Board: Absolutna nowość w Laboratorium Wyobraźni! Platforma interaktywna to znakomita przestrzeń do zabawy, która pomaga poznać prawa fizyki, a jednocześnie doskonalić koordynację ruchową. Zabawa z naszą najnowszą platformą to znakomita okazja do stworzenia z Tatą drużyny osiągającej sukcesy, dzięki sprawnej współpracy.

Miejsce: Ekspozycja na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek  B)

Godzina rozpoczęcia: 10:30 i 13:00

Czas trwania: 1,5h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=27&data=2018-06-23

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!