Laboratorium Wyobraźni we współpracy z Fundacją Słowo i Kropka oraz Wydawnictwem Zakamarki mają przyjemność zaprosić na najnowszy cykl warsztatów, które pozwalają doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni.

W niedzielę, 24 czerwca spotkamy się z nieprzeciętną krową, która niestrudzenie spełnia swe marzenia. Zapraszamy na spotkanie z książką „Mama Mu na huśtawce”, podczas którego posłuchamy przygód Mamy Mu czytanych przez znakomitych lektorów, a następnie poznamy bliżej świat tej nietuzinkowej krowiej mamy podczas warsztatów ekologicznych!

W programie:

  • Posłuchaj, poczytaj, czyli spotkanie z bohaterami książki „Mama Mu na huśtawce” autorstwa J. i T. Wieslander. Usiądziemy wygodnie na poduszkach i poznamy przygody nieprzeciętnej krowy i jej przyjaciół czytane przez znakomitych lektorów.
  • Poeksperymentuj, czyli warsztaty ekologiczne „Krowa buduje piramidę”, w trakcie których dowiemy się, co by się stało, gdyby zabrakło pszczół, dlaczego rzepy czepiają się krowiego ogona oraz co mają ze sobą wspólnego biedronki, mszyce i mrówki. Poznamy krowi ekosystem, dzięki czemu zrozumiemy, dlaczego Mama Mu tak ochoczo organizuje sobie wędrówki po okolicy. Ponadto zbudujemy piramidę troficzną, czyli konstrukcję, która w niezwykły sposób pomoże nam zrozumieć pojęcie ekologii.

 

Zapraszamy do wysłuchania fragmentu książki „Mama Mu na huśtawce”:
https://www.youtube.com/watch?v=nWlzJpUQSww&feature=youtu.be

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni (budynek  B)

Godzina rozpoczęcia: 10:00 i 12:00

Czas trwania: 1,5h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=28&data=2018-06-24

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!