Przed nami wyjątkowe święta, czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka. Na warsztatach w Laboratorium Wyobraźni możemy obserwować jak dziecięca ciekawość świata spotyka się z doświadczeniem dorosłych, co skutkuje znakomitą współpracą w rodzinnym gronie. Podczas weekendu z Babcią i Dziadkiem chcemy zachęcić do wspólnego spędzania czasu w kreatywny sposób. Gorąco zapraszamy Babcie i Dziadków, aby razem z Wnukami przekonali się, że nauka to ponadpokoleniowa przygoda!

 

SOBOTA, 19 stycznia

PAKIET PEŁNY:

  • Experymentarium: Zimowe Laboratorium

Młodzi Odkrywcy! Czy śnieg powstaje tylko w chmurach czy można go znaleźć także w cylindrze miarowym? Czy gwiazdy pojawiają się tylko na niebie? Czy fajerwerki mogą wybuchać także pod wodą? Odpowiedzi na te i inne mroźne pytania znajdziecie w naszym Zimowym Laboratorium! Zapraszamy wszystkich, którzy wierzą, że zimę można ocieplić! Zimowym prezentem, który zabierzecie do domu, jest niezwykłe galaretkowe mydełko!

  • Ekspozycja: Kątem oka

Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność?  Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie na naszej najnowszej ekspozycji czasowej „Kątem oka”. Wybierzcie się z nami w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po naszej ekspozycji dowiecie się, czy powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Nasza najnowsza ekspozycja pomoże Wam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy naszych eksponatów.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.
Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 19 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 3h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-01-19

Zajęcia dedykowane  dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

POJEDYNCZE ATRAKCJE:

  • Experymentarium: Zimowe Laboratorium
  • Ekspozycja: Kątem oka
  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 19 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 13:30
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-01-19

Zajęcia dedykowane  dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

NIEDZIELA, 20 stycznia

Kto, kogo, czego nauczy?- rodzinna przygoda z robotyką w Laboratorium Wyobraźni

Atrakcje:

  • Experymenatrium: Dłoń w dłoń, łapka w łapkę, czyli wielkie spotkanie z robotyką w Experymentarium Laboratorium Wyobraźni! Tym razem przy jednym stole zasiądą Babcie, Dziadkowie i Wnuki! A wszystko po to, aby wzajemnie się od siebie uczyć i znakomicie się bawić. Będziemy budować, programować, dzielić się doświadczeniem i zarażać pasją do nauki! Zapraszamy Dużych i Małych Odkrywców do wspólnej zabawy, dzięki której po raz kolejny udowodnimy, że nauka to ponadpokoleniowa przygoda.
  • Ekspozycja „Kątem oka” na Wystawie Zielonej: Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność?  Czy łatwo jest lewitować? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań już w niedzielę, 20 stycznia będą poszukiwać Dziadkowie i Wnuki na naszej najnowszej ekspozycji czasowej „Kątem oka”. Zapraszamy w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po naszej ekspozycji dowiemy się, czy powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Ekspozycja „Kątem oka” pomoże nam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy widowiskowych eksponatów.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: niedziela, 20 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 10:00, 12:30, 15:00
Czas trwania: 2h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-01-20

Zajęcia dedykowane  dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!