Dlaczego niebo jest niebieskie?

Czy mleko można pokolorować? Jak samemu zrobić tęczę, a potem “wyciągnąć” z niej kolory? Jak zobaczyć, w którą stronę płynie prąd? Czy kompas zawsze wskazuje północ? Jak zbudowany jest aparat fotograficzny? Czy lodem można rysować? Jak powstają perfumy? Czy każda woda płynie? Czy możemy dotknąć gwiazd?

Wszechświat, który nas otacza, jest niezwykły i arcyciekawy.
Poznawanie go to wielka wędrówka i niesamowita frajda.

Dlatego…

stworzyliśmy Laboratorium Wyobraźni, które wszystkim tym, którzy są ciekawi świata i nie boją się zadawać nawet najdziwniejszych pytań o to co nas otacza, zapewnia doskonałą zabawę.

z1

Wizyta w Laboratorium Wyobraźni pozwala naszym gościom na zdobycie wiedzy, zrozumienie otaczających nas zjawisk i pobudzenie ciekawości świata. U nas możesz wyruszyć w kosmos, odkrywać odpowiedzi na naukowe zagadki, próbować, mieszać, sprawdzać i spotkać ludzi, dla których nauka to największa przygoda życia.

Kierujemy swoją ofertę do całych rodzin, młodzieży i dorosłych. Warsztaty i pokazy z naszej standardowej oferty dedykowane są dla zwiedzających od piątego roku życia. Przyjdź do nas i odkryj inny wymiar nauki! Przekonamy Cię, że świat nauk ścisłych to rzeczywistość zapierająca dech w piersiach dla odkrywców w każdym wieku!

z2a

Laboratorium Wyobraźni

bierze również aktywny udział inicjatywach łączących naukę z zabawą, takich jak Piknik z wyobraźnią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji UAM, Poznański Festiwal Nauki i Sztuki czy Kolorowy Uniwersytet.

Laboratorium Wyobraźni
Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!