W tym roku z okazji Dnia Dziecka wybierzemy się w niezwykłą podróż. W sobotę, 1 czerwca serdecznie zapraszamy wszystkich dużych i małych odkrywców na KOSMICZNY DZIEŃ DZIECKA, podczas którego skonstruujemy łaziki marsjańskie i zaprogramujemy je tak, aby wykonywały nasze polecenia oraz wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej za pośrednictwem cyfrowego Planetarium. Dzięki ekspozycji „Kątem oka” zdobędziemy także wiedzę fizyczną, którą powinien posiadać każdy śmiałek marzący o kosmicznej eskapadzie. Będzie kosmicznie i rodzinnie!

Przed nami trzy godziny zabawy, a w programie:

  • Experymentarium: Kosmiczna robotyka

Czy skonstruowany z klocków Lego WeDo 2.0 łazik marsjański będzie w stanie przewieźć próbkę materii we wskazane miejsce? Do czego potrzebny będzie czujnik ruchu? Do czego – czujnik przechyłu? Jak zaprogramować łazika, żeby wykonał zadanie?  Tworzenie mobilnego robota z klocków Lego WeDo 2.0 oraz jego programowanie – zadanie dla tych, którzy nie boją się technicznych wyzwań. Zajęcia wspomagają naukę programowania oraz ukazują podstawowe zagadnienia robotyki.

  • Ekspozycja: Kątem oka

Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność?  Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie na naszej najnowszej ekspozycji czasowej „Kątem oka”. Wybierzcie się z nami w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po naszej ekspozycji dowiecie się, czy powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Nasza najnowsza ekspozycja pomoże Wam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy naszych eksponatów.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.
Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 1 czerwca
Godzina rozpoczęcia: 10:00, 13:30
Czas trwania: 3h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-06-01 

Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!