6 grudnia Laboratorium Wyobraźni po raz kolejny stało się przestrzenią dla wyjątkowego wydarzenia, bowiem tego dnia na Wystawie Czerwonej zgromadzili się Mali i Duzi Odkrywcy w świątecznych przebraniach, aby wspólnie poczuć chemię… do Świąt!

W trakcie dwugodzinnego wydarzenia mogliśmy rozgrzać się przy grze akustycznej Knoocker, odkrywać zagadki fizyczne na naszej Ekspozycji, a także malować lodowe obrazy w Ciemni. W Experymentarium natomiast przygotowywaliśmy śnieżne glutki oraz gipsowe prezenty, sprawdzaliśmy, czy twardy lód można nauczyć pływać i rozpuszczaliśmy bałwany. Zadbaliśmy także o to, żeby uwiecznić przepiękne przebrania Małych i Dużych Odkrywców na fotografiach, które trafiły do świątecznych albumów. Nasi laboratoryjni pomocnicy Mikołaja dzielnie porywali do zabawy wszystkich Gości, zarażając ich nie tylko wiedzą i pasją do odkrywania, ale również (a może przede wszystkim?) uśmiechem! Natomiast Goście Laboratorium Wyobraźni kolejny raz udowodnili, że są kreatywni, pomysłowi, a także skorzy do zabawy i nauki.

Na koniec sprawdziliśmy, czy przypadkiem i nas nie odwiedził Mikołaj… Okazało się, że docenił on naszych grzecznych Gości! Zostawił dla nich upominki, które z pewnością będą im przypominać o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Chemiczne Mikołajki były znakomitą okazją do rodzinnego spędzenia tego dnia w przyjaznej atmosferze sprzyjającej nauce poprzez zabawę, a także do poznania świątecznej odsłony Laboratorium Wyobraźni.

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!