Zapraszamy na pierwsze warsztaty w Nowym Roku! Na warsztatach w sobotę, 5 stycznia jeszcze trochę pozostaniemy w świątecznej atmosferze i wrócimy do miłych wspomnień związanych z Gwiazdorem, ale przy okazji przygotujemy się do zimowych ferii. Będzie zimowo, śnieżnie i jak zawsze… ciekawie!
Jednocześnie informujemy, że 6 stycznia Laboratorium Wyobraźni będzie zamknięte.

SOBOTA, 5 stycznia

PAKIET PEŁNY:

  • Experymentarium: Się śnieży

Elfy zadecydowały: śniegu na Święta nie będzie. Śnieg utrudnia saniom lot i oślepia renifery, a prezenty przez niego rozmiękają. W takich warunkach Gwiazdor, ze względu na podeszły wiek, nie powinien pracować. Elfi Departament do Spraw Świątecznej Atmosfery zaleca wszystkim oczekującym prezentów, aby uzbroili się w cierpliwość i zamiast wypatrywać opadów za oknami samodzielnie zrobili swój… śnieg.

  • Ekspozycja: Kątem oka

Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność?  Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie na naszej najnowszej ekspozycji czasowej „Kątem oka”. Wybierzcie się z nami w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po naszej ekspozycji dowiecie się, czy powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Nasza najnowsza ekspozycja pomoże Wam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy naszych eksponatów.

  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.
Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 5 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 3h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-01-05

Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

POJEDYNCZE ATRAKCJE:

  • Experymentarium: Się śnieży
  • Ekspozycja: Kątem oka
  • Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 5 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 13:30
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-01-05

Zajęcia dedykowane jest dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!