Laboratorium Wyobraźni zaprasza na kolejne wydarzenie w ramach cyklu PO GODZINACH… Laboratorium Wyobraźni dla dorosłych. Tym razem na dorosłych czekają zajęcia terenowe!

Homo sapiens – gatunek świetnie przystosowany do funkcjonowania w porze dziennej, w nocy chowający się w swoich bezpiecznych jaskiniach mieszkań lub oświetlonych miastach. Nie da się ukryć, że w kompletnych ciemnościach radzimy sobie co najmniej słabo. Ze względu na ograniczenia naszych zmysłów to właśnie noc w każdym kręgu kulturowym jest postrzegana jako pora demonów i wszelkich innych strachów. Czy noc jest rzeczywiście taka groźna? Czy nie da się jej oswoić bez pomocy światła?

Zapraszamy na spotkanie z naszymi odwiecznymi lękami. W trakcie nocnych zajęć survivalowych sprawdzimy, na ile te strachy podyktowane są realnymi zagrożeniami. Dowiesz się jak poradzić sobie w lesie offline: bez smartfona, latarki czy kompasu. Będzie trochę adrenaliny, ale skupimy się przede wszystkim na chłodnej naukowej analizie sytuacji kryzysowej rozłożonej na czynniki pierwsze w kontrolowanych warunkach. Możesz powiedzieć – po co mi to, jestem stworzeniem miejskim, nigdy nie znajdę się w takiej sytuacji… Życie jest pełne niespodzianek, a poza tym ominie Cię ciekawa przygoda!

Charakter warsztatów: zajęcia terenowe
Miejsce: start na Wystawie Zielonej w Laboratorium Wyobraźni (budynek B), a następnie w okolicy terenu Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
Termin: piątek, 3 maja
Godzina rozpoczęcia: 20:30
Czas trwania: 2h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=24&data=2019-05-03

Zajęcia dedykowane dla osób od 16. roku życia.

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!