Ostatni weekend zimowych ferii zapowiada się niezwykle emocjonująco! Przed nami kolejna edycja wydarzenia LEGO opowieści, a także eksperymenty, które pozwolą nam dowiedzieć się… jak przetrwać zimę. Będziemy zdobywać wiedzę, wzmacniać umiejętności komunikacji i współpracy, a także eksperymentować. Zapraszamy!
SOBOTA, 26 stycznia
LEGO opowieści
Lego Opowieści to warsztaty rozwijające dziecięcą kreatywność, umiejętności językowe i artystyczne Usprawniają umiejętność współpracy, komunikacji, pisania, a także pozwalają opanować trudną sztukę prezentacji. W trakcie zajęć dzieci nie tylko będą budować ze specjalnych zestawów Lego Story Starter, ale także fotografować i pracować w programie komputerowym umożliwiającym zapis ich nietuzinkowych pomysłów. Efektem działań podczas warsztatów będą nie tylko niesamowite konstrukcje – opowieści, ale także komiksy, które powstaną na skutek zapisu wytworów dziecięcej wyobraźni w programie Story Visualizer. Warsztaty z pewnością będą okazją do doskonałej zabawy!
Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: sobota, 26 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 10:00, 12:00, 14:00
Czas trwania: 1,5h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-01-26
Wydarzenie dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.
NIEDZIELA, 27 stycznia
PAKIET PEŁNY:
- Experymentarium: Jak przetrwać zimę-przewodnik ekstremalny
Śnieg i lód to dziwne substancje. Niby są zimne, ale jednocześnie stanowią doskonały materiał izolacyjny, bez którego wiele roślin i zwierząt nie przetrwałoby zimy. W trakcie zajęć dowiemy się w jaki sposób niska temperatura i inne ekstremalne warunki wpływają na życie roślin i zwierząt w okresie zimowym. Podczas warsztatów wykonamy różnorodne eksperymenty mające na celu zaprezentowanie zmian zachodzących w przyrodzie w okresie zimowym oraz ich wpływ na organizmy żywe.
- Ekspozycja: Kątem oka
Czy świat jest iluzją? Czy nauka jest iluzją? Gdzie kończy się nieskończoność? Czy łatwo jest lewitować? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie na naszej najnowszej ekspozycji czasowej „Kątem oka”. Wybierzcie się z nami w niezwykłą przygodę do naukowego świata złudzeń, który zaskakuje, inspiruje i pozwala spojrzeć na rzeczywistość pod innym kątem. Podczas naukowej podróży po naszej ekspozycji dowiecie się, czy powiedzenie „studnia bez dna” ma naukowe wytłumaczenie oraz czy widzimy świat takim, jakim jest naprawdę. Nasza najnowsza ekspozycja pomoże Wam zrozumieć wiele zagadnień z zakresu optyki, a także pokaże, że zagadnienia fizyczne czy neurologiczne można wytłumaczyć w przystępny sposób przy pomocy naszych eksponatów.
- Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów
Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie. W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco. Podczas seansu wybierzemy się w podróż po przestrzeni kosmicznej, tej bliskiej i tej odległej, a na koniec zajęć prowadzący z chęcią odpowie na wszystkie pytania związane z badaniami przestrzeni kosmicznej i tym co widać (i czego nie widać) obecnie na niebie.Termin: niedziela, 27 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 3h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-01-27
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.
POJEDYNCZE ATRAKCJE:
- Experymentarium: Jak przetrwać zimę-przewodnik ekstremalny
- Ekspozycja: Kątem oka
- Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów
Termin: niedziela, 27 stycznia
Godzina rozpoczęcia: 13:30
Czas trwania: 1h
Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-01-27
Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.