Na październik zaplanowaliśmy dla Was nieco nietypowe atrakcje. Oprócz warsztatów w naszym Experymentarium i zwiedzania interaktywnej ekspozycji, przygotowaliśmy dla Was projekt, który pozwoli poznać nie tylko uroki przyrody w jesiennej szacie, ale także ciekawe zakątki dzielnicy Naramowice, w której mieści się właśnie Laboratorium Wyobraźni PPNT.

W październiku Laboratorium Wyobraźni będzie czynne dla klientów indywidualnych wyłącznie w sobotę, 17 października. W tym dniu chcemy zaproponować Wam dwie atrakcje (do wyboru):

  • Warsztaty w Experymentarium: Podróż w głąb komórki

Oczy po Tacie. Nos po Mamie. A to wszystko za sprawą kodu genetycznego! Czy wiesz czym jest DNA i gdzie się znajduje? Jakie pełni funkcje? Czy to prawda, że nasze geny w 50% pokrywają się z genami banana i w około 98% z genami szympansa? Czy słowo „komórka” jest pojęciem biologicznym? Na te i na wiele innych pytań, znajdziesz odpowiedzi w Laboratorium Wyobraźni – w miejscu, w którym poprzez zabawę zdobędziesz sporą dawkę wiedzy. Daj się zaprosić w niezwykłą naukową podróż i poczuj się jak prawdziwy naukowiec!

  • Zwiedzanie ekspozycji na Wystawie Czerwonej:

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części nasi goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/A2

Termin: sobota, 17 października

Godzina rozpoczęcia: 11:00, 12:30, 14:00

Czas trwania pojedynczej atrakcji: 1h

Bilety:  https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami. Wstęp opiekunów również jest biletowany.

 

A co przygotowaliśmy dla Was na pozostałe październikowe soboty?

W pozostałe weekendy zachęcamy do aktywności z naszą mapą trasy spacerowo – rowerowej w roli głównej! Właśnie ruszył nasz nowy projekt OdkrywaMY Naramowice!

Pod tym linkiem >>>  znajduje się mapa trasy spacerowo – rowerowej po ciekawych punktach przyrodniczo – ekologicznych dzielnicy Naramowice. Do każdego z nich został przygotowany krótki film z ciekawostkami, do których linki znajdują się w opisie mapy. Zachęcamy do wybrania się na spacer po Naramowicach i odwiedzenia tych niezwykłych miejsc.
Jeśli uda się Wam je znaleźć, zachęcamy do przesyłania zdjęć z tych miejsc. Przygotujemy na ich podstawie kolaż filmowy, pokazujący Naramowice oczami ich mieszkańców i turystów. Zdjęcia prosimy nadsyłać na adres: wyobraznia@ppnt.poznan.pl

Do zobaczenia na spacerowym szlaku!

 

 

Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!