NAJCZĘSTSZE PYTANIA:

Czy Laboratorium Wyobraźni będzie odpowiednie dla mojego dziecka?

Laboratorium Wyobraźni przewidziane jest dla wszystkich zwiedzających od piątego roku życia. Animatorzy i edukatorzy dostosowują treści do wieku odwiedzających tak, by każdy mógł skorzystać. W przypadku atrakcji przewidzianych dla starszego odbiorcy zamieszczamy w naszym systemie sprzedaży biletów odpowiednią informację. Nie wyznaczamy górniej granicy wieku, gdyż uważamy, że czas spędzony w naszym laboratorium będzie czasem atrakcyjnym dla całej rodziny.

Czy mogę przyjść o dowolnej porze i pozwiedzać wystawę?

Niestety nie. System zwiedzania Laboratorium Wyobraźni ze względów organizacyjnych odbywa się w turach rozpoczynających się o podanych wcześniej godzinach. Szczegóły w zakładce KUP BILET.

Czy muszę kupować bilety przez Internet?

Jest to preferowana forma zakupu biletów. W Laboratorium Wyobraźni mamy ograniczoną liczbę zwiedzających, którzy mogą przebywać w tym samym czasie na wystawie. Kupno biletów na miejscu jest możliwe (tylko gotówką), jednak należy liczyć się z tym, że może zabraknąć wolnych miejsc na daną godzinę.

Czy muszę mieć wydrukowany bilet?

Nie, wydrukowanie nie jest konieczne. Zakupiony bilet można okazać na ekranie np. telefonu lub tabletu.

Czy jest parking? Czy mogę zaparkować na terenie PPNT?

Dla gości Laboratorium Wyobraźni dostępny jest parking na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Czy będziemy mogli zjeść w pobliżu posiłek czy wypić kawę?

W samym Laboratorium Wyobraźni stoją maszyny vendingowe, w których można zakupić przekąski i zimne napoje. Ciepły posiłek można zjeść w licznych restauracjach i barach zlokalizowanych w okolicach ulicy Naramowickiej.

Czy jeśli będziemy mieli małe spóźnienie, zostaniemy wpuszczeni na zajęcia?

Tak, choć niestety wiąże się to ze stratą czasu przeznaczonego na niektóre atrakcje, czego w ciągu całego czasu zwiedzania nie można już nadrobić.

Mam 6-osobową rodzinę, ale na stronie było tylko 5 wolnych biletów, które kupiłem. Co z 6 osobą, czy będę mógł kupić dla niej dodatkowy bilet?

W takiej sytuacji można zakupić dodatkowy bilet w kasie. Najlepiej jednak, o takiej sytuacji uprzedzić pracowników telefonicznie.

Czy będzie jakaś przerwa? Co jeśli moje dziecko będzie zmęczone i będę chciał wyjść wcześniej?

Między zwiedzaniem kolejnych atrakcji przewidziane są przerwy. Jednak jeśli mały zwiedzający czuje się zmęczony, nie ma przeszkód aby zakończyć zwiedzanie wcześniej.

Czy mogę zostawić moje dziecko na czas zwiedzania i wrócić po nie po 3h zajęć?

I tak i nie. Wg Regulaminu Laboratorium Wyobraźni zwiedzający, którzy w chwili korzystania z Laboratorium Wyobraźni  nie ukończyli 13 (słownie: trzynastu) lat, mogą przebywać w Laboratorium wyłącznie w towarzystwie swojego Opiekuna.

Zatem tylko w sytuacji gdy dziecko ma powyżej 13 roku życia, można je u nas zostawić, by samodzielnie zwiedzało nasze centrum.

Laboratorium Wyobraźni
Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!