Zapraszamy do odwiedzenia Laboratorium Wyobraźni PPNT!

Jest to miejsce dedykowane szkołom podstawowym, gimnazjom oraz szkołom średnim w którym uczniowie mogą wziąć udział w nietypowej lekcji przyrody, chemii, fizyki czy techniki, bawiąc się i ucząc, a jednocześnie realizując program nauczania.

Informacje organizacyjne dla szkół:

 • Laboratorium Wyobraźni jest częścią Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Znajduje się w Poznaniu (dzielnica Naramowice) na ul. Rubież 46, w budynku A2 (Wystawa Czerwona) i B2 (Wystawa Zielona)
 • Grupy szkolne zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni w dni robocze (od poniedziałku do piątku, oprócz świąt).
 • Aby zwiedzać Laboratorium Wyobraźni niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc drogą telefoniczną pod nr tel. 735 981 666 lub za pośrednictwem e-mail wyobraznia@ppnt.poznan.pl
 • Czerwona Wystawa Laboratorium Wyobraźni składa się z trzech stref: Wystawy Naukowej połączonej z ciemnią, sali do samodzielnych eksperymentów zwanej „Experymentarium” oraz z Planetarium/zajęć akustycznych Knoocker.
  Planetarium działa w poniedziałki i piątki. W pozostałe dni w trzeciej strefie uruchamiane są zajęcia akustyczne z grą interaktywną Knoocker.
 • Zielona Wystawa Laboratorium Wyobraźni składa się z trzech stref: Wystawy Interaktywnej, sali do samodzielnych eksperymentów zwanej „Experymentarium” oraz z przestrzeni o nazwie „Zaplątany umysł” wraz z Platformą Interaktywną BIG Board.
 • Laboratorium Wyobraźni zwiedzać mogą grupy szkolne do 60 osób.
  -> Cena dla grupy 30 osobowej to 650 zł brutto ( w tym max. 3 opiekunów)
  -> Cena dla grupy 31-50 osób to 900zł brutto (w tym max. 5 opiekunów)
  -> Cena dla grupy 50-60 osób to 1000,00 zł brutto ( w tym max. 6 opiekunów) – zarezerwowane tylko dla Zielonej Wystawy
 • Zwiedzanie całego Laboratorium trwa ok. 3 godzin.
 • W zespole Laboratorium Wyobraźni pracują doświadczeni dydaktycy, którzy obecni są przez cały czas zwiedzania. Nauczycieli i opiekunów zapraszamy do wspólnego poznawania Laboratorium.
 • Grupy szkolne dzielimy na podgrupy, tak aby zapewnić wszystkim zwiedzającym komfort uczestniczenia w warsztatach. Każda podgrupa rozpoczyna zwiedzanie Laboratorium w innej części (na innej ścieżce zwiedzania: ścieżka 1 rozpoczyna się seansem w planetarium/zajęciami akustycznymi/”Zaplątanym Umysłem”, ścieżka 2 – zwiedzaniem Wystawy, ścieżka 3 – Eksperymentami). Po upływie godziny następuje zmiana. Finalnie każda podgrupa zwiedza każdą część Laboratorium.
 • Na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego mogą parkować autobusy wycieczkowe. Parking dla autobusów znajduje się za budynkiem E (szczegóły na mapie poniżej). Prosimy o wcześniejszą informację nt. godziny przyjazdu.
 • Pamiątki z Laboratorium Wyobraźni dostępne są w naszej księgarni w budynku C1.
 • Ciepłe posiłki dla grup zapewnia „Ostoja Catering”, należy je jednak zamawiać indywidualnie, dzwoniąc pod nr 507 050 968.
mapkaszkoly

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania,
prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 735 981 666
oraz za pośrednictwem adresu e-mail wyobraznia@ppnt.poznan.pl

Laboratorium Wyobraźni
Czekamy na Ciebie!

Gorąco zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w Laboratorium Wyobraźnii!